Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Powołano Katolickie Stowarzyszenie Przedsiębiorców

Niedziela szczecińsko-kamieńska 47/2016, str. 8

[ TEMATY ]

stowarzyszenie

stowarzyszenie

Archiwum Stowarzyszenia

Nowemu asystentowi kościelnemu Katolickiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Pracodawców ks. dr. Tomaszowi Mędrkowi gratulacje składają członkowie Zarządu

Nowemu asystentowi kościelnemu Katolickiego Stowarzyszenia
Przedsiębiorców i Pracodawców ks. dr. Tomaszowi Mędrkowi gratulacje składają członkowie Zarządu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z wielką atencją przyglądamy się na naszych łamach rozwojowi niezwykle cennej inicjatywy szczecińskich przedsiębiorców w postaci wspólnoty tych, którzy zjednoczyli się wokół katolickiej nauki społecznej i chęci formowania swojego etosu pracy na fundamencie wiary. Kształtują w ten sposób swój wizerunek osób odpowiedzialnych za materialny status swych pracowników i ich rodzin według wzorca Ewangelii i nauczania Kościoła opartego na za zasadach uczciwości i sprawiedliwości społecznej.

Październikowe spotkanie miało jak zawsze szeroki wymiar zarówno duchowy, jak i intelektualny. Tradycyjnie po Mszy św. sprawowanej w kościele św. Józefa w Szczecinie-Pomorzanach wszyscy zjednoczyli się wokół treści wykładu przedstawionego przez dr Martę Młokosiewicz z Uniwersytetu Szczecińskiego z Katedry Zarządzania Kapitałem Ludzkim. Temat konferencji: „Zaufanie w biznesie” wywołał spore zainteresowanie, gdyż łączył w sobie aspekty etyczne, ale i psychologiczne, które są niezbędne do tego, by móc prowadzić wieloraki biznes na zdrowych zasadach więzów międzyludzkich. Każdorazowy wykład jest tak dobierany tematycznie, by ubogacał wszystkich przedsiębiorców i wpływał na kształtowanie ich godnych postaw, które później przekładane są na codzienność ich pracy zawodowej. Po spotkaniu w świątyni zgromadzeni członkowie tej wspólnoty spotkali się także na plebanii, by już w dyskusyjnej formie rozszerzać horyzonty spojrzenia na problematykę poruszaną w kościele. Toczone rozmowy, dzielenie się wzajemnie różnymi aspektami swojego rozumienia poruszanego tematu bardzo ubogacają wszystkich słuchaczy.

Październikowe spotkanie miało także jeszcze jeden istotny aspekt. W czasie Mszy św. odczytano dekret Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego powołujący do istnienia Katolickie Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Pracodawców z siedzibą w Szczecinie. W tymże dekrecie abp Andrzej Dzięga mianował asystentem kościelnym Stowarzyszenia ks. dr. Tomasza Mędrka, dyrektora ekonomicznego AWSD. Miejscem spotkań całej wspólnoty staje się odtąd gmach Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Kolejne spotkanie na Mszy św. dla przedsiębiorców najprawdopodobniej odbędzie się 8 stycznia 2017 r., o czym jeszcze poinformujemy naszych czytelników.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-11-17 10:13

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stanąć w prawdzie, by wyjść z uzależnienia

Niedziela podlaska 20/2016, str. 1

[ TEMATY ]

stowarzyszenie

wizyta

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Członkowie stowarzyszenia z rodzinami i przyjaciółmi powitali Pasterza diecezji chlebem i solą

Członkowie stowarzyszenia z rodzinami
i przyjaciółmi powitali Pasterza diecezji
chlebem i solą

Biskup drohiczyński Tadeusz Pikus 29 kwietnia odwiedził Siemiatyckie Stowarzyszenie Abstynentów „Ignis”

Członkowie stowarzyszenia z rodzinami i przyjaciółmi powitali Pasterza diecezji chlebem i solą. W spotkaniu uczestniczyli też proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach ks. Stanisław Ulaczyk, który przed laty był jednym z założycieli stowarzyszenia, i duszpasterz trzeźwości ks. Krzysztof Kościelecki.
CZYTAJ DALEJ

Bp Varden: to budujące mieć takiego Papieża

2025-12-20 18:05

[ TEMATY ]

papież

Vatican Media

Obecność Boga jest czymś oczywistym, mówi o tym cała Biblia. To my jesteśmy nieobecni! Brat Wawrzyniec uczy nas, jak powrócić z naszego oddalenia, szukać zjednoczenia z Bogiem i zwracać uwagę na Tego, który jest w nas i wokół nas – mówi bp Erik Varden na temat polecanej przez Leona XIV książki „O praktykowaniu Bożej obecności”. To budujące, że mamy Papieża, który na pierwszym miejscu stawia poszukiwanie Boga i zachęca nas, byśmy czynili to samo – dodaje bp Varden, w przeszłości opat trapistów.

O książce brata Wawrzyńca, XVII-wiecznego francuskiego karmelity, Leon XIV mówił podczas spotkania z dziennikarzami na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z Libanu do Rzymu. Jeśli chcecie zrozumieć, kim jestem, przeczytajcie tę książkę – mówił Ojciec Święty. Wczoraj natomiast ukazała się w watykańskim wydawnictwie LEV nowa edycja książki Brata Wawrzyńca, do której Leon XIV osobiście napisał wprowadzenie.
CZYTAJ DALEJ

Papież na ostatnie dni Adwentu: przebaczajmy i dawajmy nadzieję

2025-12-21 12:48

[ TEMATY ]

adwent

Anioł Pański

Vatican Media

„Człowiek kruchy i omylny, a jednocześnie odważny i silny w wierze” – tak o świętym Józefie w IV Niedzielę Adwentu mówi Leon XIV. Podczas modlitwy Anioł Pański Papież wskazał Oblubieńca Maryi jako wzór wiary, która potrafi zaufać i wyruszyć w nieznane. Zachęcił wiernych, by ostatnie dni Adwentu przeżyli w duchu nadziei i przebaczenia.

W rozważaniu Ewangelii Ojciec Święty przypomniał, że liturgia IV Niedzieli Adwentu kieruje spojrzenie ku postaci św. Józefa. Ewangelista Mateusz nazywa go „człowiekiem sprawiedliwym”, czyli wiernym Izraelitą, żyjącym zgodnie z Prawem. Jak zaznaczył Ojciec Święty, Józef z Nazaretu „jawi się nam również jako osoba bezgranicznie wrażliwa i ludzka”. Ta postawa – dodawał Papież – przejawia się także zanim anioł objawił mu tajemnicę.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję