Reklama

Felietony

Twoją karierą jest Bóg

Mam w domu kilka książek prof. Anny Świderkówny o Biblii. Teraz koniecznie muszę je przeczytać.

Niedziela Ogólnopolska 19/2020, str. 30

Fotolia.com

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

We własnej łazience, przed lustrem, człowiek jest naprawdę tylko sam ze sobą. I nareszcie może sobie szczerze pogadać z inteligentnym człowiekiem... Ale też może poczynić pewne obserwacje. Wspominałam już niegdyś, jak przed tym lustrem odkryłam, że mi... urosły uszy. Tak, tak! Zwróćcie Państwo uwagę, jak na starość rosną człowiekowi uszy! Teraz z kolei zauważyłam, że robię się podobna do... śp. pani prof. Anny Świderkówny. A dokładnie wiem, jak wyglądała w ostatnich latach życia, bo należała do tej samej parafii i czasem ją widywałam, taką coraz drobniejszą, kruchszą i delikatniejszą. No i – nie ma co ukrywać – łysiejącą... Jak ja teraz. Rozmawiałam z nią też kiedyś przez telefon – zadzwoniłam w jakiejś drobnej sprawie z redakcji. I rozgadałyśmy się jak stare znajome. Co za kobieta!

Przez przypadek trafiłam na książkę Niejedno imię miłości – ostatni wywiad z prof. Świderkówną. Otóż ciekawy epizod z jej życia związany jest z klasztorem, do którego wstąpiła w 1978 r., ale władze zakonne orzekły, że nie ma powołania, i po roku stamtąd odeszła. Mówiła, że widocznie Bóg chciał, aby poszła do klasztoru, i chciał, żeby stamtąd wyszła. Lecz dopiero spowiednik pomógł jej to lepiej zrozumieć, gdy w czasie jednej ze spowiedzi powiedział do niej: „Twoją karierą jest Bóg”.

Mam w domu kilka książek Pani Profesor o Biblii, lecz wciąż odkładałam je na półkę. Teraz koniecznie muszę je przeczytać. Chcę przeczytać!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-05-05 14:32

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie każdemu z nas - rozważania czerwcowe

Tak często myśląc o Bogu czujemy stres i strach. Odległy Stwórca Wszechrzeczy karzący ludzi za ich potknięcia - wielu z nas taki właśnie obraz Boga nosi w sercu. A jaki naprawdę jest Bóg? Jakie jest Jego serce?

Czerwiec to w Kościele miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa z litanią, zwane potocznie czerwcowymi, mają za cel zbliżyć nas do serca Boga. Ukazać Jego miłość do nas.
CZYTAJ DALEJ

Biskup Innsbrucka przeciwko aborcji. W Austrii obchodzono Tydzień dla Życia

2026-06-04 18:42

[ TEMATY ]

aborcja

Austria

austriacki biskup

Adobe Stock

Biskup Innsbrucka Hermann Glettler podkreślił, że aborcja oznacza zakończenie ludzkiego życia, nie jest „usługą zdrowotną.” Mówił o tym w ramach akcji „Tydzień dla Życia” (niem. Woche für das Leben) w diecezji Innsbruck, corocznej inicjatywy duszpasterskiej, która w 2026 roku obchodzi swoje 20-lecie.

Akcja „Tydzień dla Życia” to inicjatywa Kościoła katolickiego w Austrii, zapoczątkowana 20 lat temu przez ówczesnego arcybiskupa Aloisa Kothgassera. Jej celem jest zwrócenie uwagi na godność, wartość i ochronę życia ludzkiego na każdym jego etapie – od poczęcia aż po naturalną śmierć – ze szczególnym uwzględnieniem osób słabych, schorowanych i potrzebujących wsparcia.
CZYTAJ DALEJ

Prokuratura: dwa postępowania ws. wpisów znieważających córkę prezydenta Karola Nawrockiego

2026-06-05 15:14

[ TEMATY ]

Karol Nawrocki

Kasia Nawrocka

Karol Porwich/Niedziela

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów prowadzi dwa postępowania dotyczące wpisów znieważających córkę prezydenta Karola Nawrockiego, Kasię Nawrocką - przekazał w piątek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Piotr Antoni Skiba.

Mokotowska prokuratura pierwotnie, w 2025 r., wszczęła sześć postępowań w sprawie znieważania córki prezydenta. Każde postępowanie dotyczyło wpisów na osobnej platformie internetowej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję