Reklama

Niedziela Sandomierska

Pachnące prezenty

Dni poprzedzające przygotowania do świąt Bożego Narodzenia obfitują w różne inicjatywy charytatywne, które mają pomóc radośnie przeżyć świąteczny czas najbardziej potrzebującym.

Niedziela sandomierska 51/2021, str. V

[ TEMATY ]

pomoc potrzebującym

Justyna Kosowicz

Pomaganie innym daje radość w sercu

Pomaganie innym daje radość w sercu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z wyjątkową inicjatywą wyszli wolontariusze z Enei Elektrowni Połaniec. Świąteczne mydełka dla dzieci, własnoręcznie wykonane o różnych zapachach, kształtach i kolorach, to idealny pomysł na prezent. Stanowią fantastyczną alternatywę dla zwykłych drogeryjnych mydeł, są przyjazne dla środowiska i dla naszej skóry. Co więcej, w łatwy sposób możemy zrobić je sami. Dlatego takie mydełka, przy współpracy z Fundacją PasjoDzielnia, postanowili wykonać wolontariusze Enei Połaniec i przekazać je w darze dla dzieci z domów dziecka. Jak powiedziała Justyna Kosowicz, rzecznik prasowy, taki prezent ładnie pachnie, ale jest też wykonany ze środków naturalnych.

– W dobie ekologicznych produktów mydła naturalne przeżywają prawdziwy renesans. Ich przejrzysty skład, a także naturalne składniki powodują, że coraz więcej osób jest nimi zainteresowanych. Co więcej, są one dostępne w wielu wariantach kształtów i kolorów, dlatego mogą być naprawdę atrakcyjnym podarunkiem. Największą satysfakcję sprawiają jednak te prezenty, które wykonamy sami, własnymi rękoma. Dlatego też w ramach akcji Grupy Enea „Dobra energia na święta” wolontariusze z Elektrowni Połaniec przy ogromnym wsparciu Fundacji PasjoDzielnia, która poprowadziła warsztaty tego rękodzieła, wykonali wspólnie ponad 120 zestawów mydełek i kartek świątecznych. Efekt ich pracy był dodatkiem do prezentów świątecznych, które spółka przekazała z okazji Mikołajek dla dzieci z lokalnych domów dziecka w Skopaniu, Pacanowie i Łoniowie – mówiła Justyna Kosowicz. Natomiast Wiola Piwowarska z Fundacji PasjoDzielnia, cieszyła się z możliwości poprowadzenia warsztatów rękodzielniczych. – W PasjoDzielni stawiamy na ekologię i nietuzinkowe warsztaty. Dlatego zrodził się pomysł przeprowadzenia świątecznych warsztatów rękodzielniczych, których tematem przewodnim jest tworzenie naturalnych, ręcznie robionych mydeł, które trafią do dzieci z domów dziecka przed świętami. Dlatego ucieszyliśmy się, że będziemy mogli poprowadzić warsztaty mydlarskie dla wolontariuszy z Enei, którzy chcieli zrobić coś wyjątkowego i niepowtarzalnego dla dzieciaków. A wszystko to dzięki wsparciu Fundacji Enea, od której pozyskaliśmy środki na zrealizowanie tej pięknej inicjatywy. Cieszymy się, że mogliśmy w niej uczestniczyć – mówiła Wiola Piwowarska z Fundacji PasjoDzielnia. W świątecznych warsztatach rękodzieła wzięło udział 13 osób, a odbyły się one w sali widowiskowej Elektrowni Połaniec. – Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Pracy było bardzo dużo, ale dzięki wsparciu PasjoDzielni, wolontariuszy oraz pracowników, którzy chętnie dołączali do nas w trakcie warsztatów, dodając nam w ten sposób mnóstwo dobrej energii, zrobiliśmy coś niesamowitego, co mam nadzieję, wywoła niejeden dziecięcy uśmiech – podsumowała Joanna Serafin-Osmala, koordynator wolontariatu pracowniczego w Enei Elektrowni Połaniec.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-12-14 07:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niewielkie gesty budują wielkie sprawy

Niedziela podlaska 4/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

misje

pomoc potrzebującym

https://dzieciafryki.com/

Szkoła im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli (Ghana)

Szkoła im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli (Ghana)

Uczniowie w Siemiatyczach wiedzą, jak ważne są podręczniki w procesie kształcenia. Teraz chcą pomóc zdobywać wiedzę swoim rówieśnikom z Afryki.

Od kilku lat wszyscy uczniowie mają podręczniki dofinansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Takich warunków do zdobywania wiedzy niestety nie mają dzieci w krajach afrykańskich. Dlatego Fundacja Dzieci Afryki w Warszawie zorganizowała ogólnopolską akcję „Podręczniki za grosiki – solidarność szkolna nie ma granic”.
CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. prałat Bolesław Sylwestrzak

2026-02-07 19:25

Agnieszka Bugała

ks. Bolesław Sylwestrzak

ks. Bolesław Sylwestrzak

7 lutego 2026 roku zmarł ks. Bolesław Sylwestrzak. Kapłan ten odszedł do wieczności w wieku 77 lat życia i 52 lat kapłaństwa.

Ksiądz Bolesław Sylwestrzak urodził się w 2 sierpnia 1948 roku w Borowie k/Jawora. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Bolesława Kominka 26 maja 1973 roku w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. Po święceniach kapłańskich został skierowany jako wikariusz do parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Malczycach [1973 -1975]. Jego kolejną parafią wikariuszowską była parafia św. Mikołaja w Brzegu [1975 - 1979] .Następnie posługiwał w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze [1979-1984] oraz w Chojnowie [1984].
CZYTAJ DALEJ

Na "Geburstagu" u s. Dulcissimy

2026-02-08 00:18

s. Małgorzata Cur

Przyjęcie urodzinowe s. Dulcissimy dla dzieci

Przyjęcie urodzinowe s. Dulcissimy dla dzieci

Siódmy dzień lutego to data szczególna dla wspólnoty Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej w Raciborzu-Brzeziu. To właśnie tego dnia obchodzone są urodziny siostry Dulcissimy. W tym roku przypadła już 116. rocznica jej urodzin.

Siostra Dulcissima urodziła się w 1910 roku, a zmarła zaledwie 26 lat później, po długiej i ciężkiej chorobie. Choć żyła krótko, zapisała się w pamięci wielu ludzi jako osoba wyjątkowa. Dziś jest sługą Bożą i kandydatką na ołtarze, a w Raciborzu-Brzeziu darzona jest szczególną czcią.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję