Reklama

Pójdą na Jasną Górę

Nadchodzi czas, kiedy z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wyruszają piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Grupy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej wychodzą z Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry i Głogowa. 12 sierpnia spotkają się u celu swojej wędrówki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Reklama

Tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy pod hasłem: „Bądźmy świadkami Miłości”. Jako pierwsi na szlak wyjdą pątnicy 28. Pieszej Pielgrzymki Gorzowskiej. Już 29 lipca będą to pielgrzymi z Kostrzyna nad Odrą, dzień później z Rzepina i Strzelec Krajeńskich, 31 lipca z Gorzowa i Międzyrzecza, a 1 sierpnia ze Świebodzina i Sulechowa. Wszystkie grupy spotkają się 3 sierpnia w Grodzisku i dalej już powędrują razem. Pierwsza Piesza Pielgrzymka z Gorzowa na Jasną Górę wyruszyła w 1983 r. Zorganizował ją i poprowadził ks. Witold Andrzejewski. Od 2001 r. pielgrzymką kieruje ks. Andrzej Tomys.
2 sierpnia w kierunku Częstochowy wyruszy 28. Piesza Pielgrzymka Zielonogórska. Pielgrzymka liczyć będzie 10 grup, które poprowadzi ks. Krzysztof Kocz. W tym roku, po raz pierwszy wyruszy również grupa czarna z parafii pw. św. Franciszka z Zielonej Góry pod przewodnictwem o. Piotra Dąbka. 31 lipca jako pierwsza wyruszy grupa z Gubina, a 1 sierpnia z Krosna Odrzańskiego, Czerwieńska i Przylepu.
Pielgrzymka z Głogowa jest najstarszą pielgrzymką w diecezji - obchodzącą w tym roku jubileusz 30-lecia. Pielgrzymi z parafii głogowskich wyruszają na szlak 2 sierpnia. Dołączają do nich pątnicy z Lubska, Żagania, Żar, Łęknicy, Nowej Soli, Kożuchowa, Nowego Miasteczka i Szprotawy.
Po raz 18. 31 lipca w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze zostanie zainaugurowana Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Nauczycieli „Warsztaty w Drodze”. W tym roku nauczycielom towarzyszyć będzie hasło: „Jedność z Bogiem drogą do jedności z człowiekiem”. Głównym założeniem warsztatów jest formacja duchowa i pedagogiczna, stąd w drodze będzie czas i na modlitwę, i na ciekawe wykłady przygotowane przez specjalistów.
Organizatorzy pielgrzymek zapraszają również tych, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymkowy szlak, do uczestnictwa duchowego. W duchowej pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto zgłosi się w parafii, odbierze „kartę duchowego pielgrzyma” i poda swoją intencję, a w dniach, kiedy wędruje pielgrzymka, będzie modlił się w intencji pątników. Każdego dnia pielgrzymowania w intencji duchowych pielgrzymów i spraw przedstawianych przez nich Matce Bożej jest odprawiana Msza św.

Więcej informacji o pielgrzymkach na stronach internetowych:
www.pielgrzymka.zgora.pl,
www.pielgrzymka.gorzow.com.pl,
www.pielgrzymka.glogow.pl,
www.kdn.kuria.zg.pl

Pielgrzymka to wspaniałe rekolekcje. Przez lata na pielgrzymim szlaku spotykamy zarówno oddanych Kościołowi wiernych, osoby nawrócone, jak i osoby, które szukają i chcą uwierzyć w Boga. To indywidualny czas na spotkanie i dawanie prawdziwego dobra.
Dobrem, które my dajemy, jest niesienie intencji na Jasną Górę, pomoc naszym braciom i siostrom pielgrzymom, dobre słowo, które codziennie zostawiamy naszym gospodarzom, dawanie świadectwa naszej wiary podczas codziennego marszu oraz wiele innych sytuacji, jakie napotkamy na naszym szlaku. Dobrem, które spotykamy, to wsparcie od innych, modlitwa duchowych pielgrzymów, dobre słowo i pomocna dłoń innych pielgrzymów, to noclegi u rodzin, które nas przyjmują, woda i kanapki, które nam szykują mieszkańcy wsi, w których tylko na kilka minut się zatrzymujemy, aby odpocząć. To także miłe gesty osób, które mijamy po drodze. W dzisiejszym świecie tak bardzo liczą się pieniądze, kariera, sukces. Idąc w pielgrzymce przez ten sam świat, możemy go dostrzec z innej strony, ze strony dobra.
www.pielgrzymka.glogow.pl

Pielgrzymka z natury swej jest wydarzeniem religijnym, które służy umacnianiu i pogłębianiu wiary. Ma ona również charakter pokutny, to nic innego jak rekolekcje w drodze.
Wyruszcie z nami, a znajdziecie to, co wartościowe: dobrych przyjaciół, czystą radość, prawdziwą i głęboką wiarę. Poznacie też smak zwycięstwa nad własnymi słabościami i to, co najważniejsze: przez ręce Maryi zawierzycie się Jezusowi - źródłu wszelkiej nadziei. A więc do zobaczenia na pielgrzymim szlaku.
www.pielgrzymka.zgora.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2010-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany personalne w diecezji

2026-05-26 14:31

[ TEMATY ]

diecezja

zmiany personalne

Karolina Krasowska

Wybrani proboszczowie, administratorzy i wikariusze 26 maja w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze otrzymali od pasterza diecezji bp. Tadeusza Lityńskiego dekrety kierujące do posługi w nowych parafiach

Wybrani proboszczowie, administratorzy i wikariusze 26 maja w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze otrzymali od pasterza diecezji bp. Tadeusza Lityńskiego dekrety kierujące do posługi w nowych parafiach

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 26 maja br. odebrali z rąk pasterza diecezji dekrety nominacyjne, a księża przechodzący na emeryturę podziękowania za wieloletnią posługę.

Wybrani proboszczowie, administratorzy i wikariusze 26 maja w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze otrzymali od pasterza diecezji bp. Tadeusza Lityńskiego dekrety kierujące do posługi w nowych parafiach, a księża przechodzący na emeryturę podziękowania za wieloletnią posługę. Tegoroczne zmiany personalne objęły blisko ponad 50 księży.
CZYTAJ DALEJ

Świadectwo Dominiki Chorosińskiej: „Wiara jest łaską”

2026-05-29 19:10

[ TEMATY ]

wiara

świadectwo

Dominika Chorosińska

jest łaską

gotowi na dobro

Agata Kowalska

Dominika Chorosińska

Dominika Chorosińska

Podczas konferencji "Gotowi na Dobro" w panelu poświęconym wierze i empatii posłanka Dominika Chorosińska, znana aktorka i matka sześciorga dzieci, podzieliła się osobistym świadectwem. Z prostotą i głębią opowiedziała, jak wiara kształtuje jej życie, daje pokój w świecie pełnym niepewności i pomaga pełniej realizować powołanie żony, matki i kobiety publicznej.

Pytana na samym początku o to, czym dla niej jest wiara, Dominika Chorosińska nie szukała efektownych słów:
CZYTAJ DALEJ

Ksiądz Aleksander Radecki - 50 lat kapłaństwa

2026-05-31 19:35

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Aleksander Radecki i Agnieszka Bugała

ks. Aleksander Radecki i Agnieszka Bugała

Wrocławska archikatedra od kilku dni jest miejscem, gdzie swój jubileusz 50‑lecia kapłaństwa świętuje ks. Aleksander Radecki, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych duszpasterzy archidiecezji.

W południe sprawowana była Msza święta, jako dziękczynienie za 50 lat kapłaństwa, a wieczorem odbył się “Wieczór Tumski” poświęcony ks. Radeckiemu. Spotkanie poprowadziła red. Agnieszka Bugała, a oprawę muzyczną zapewnił zespół Cantores Minores Wratislavienses pod dyrekcją Marii Piotrowskiej‑Bogaleckiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję