Reklama

Chcą korespondować

Aby nawiązać kontakt z osobami ogłaszającymi się w tej rubryce, należy napisać do nich list, zaznaczyć numer ogłoszenia, a redakcja przekaże go wskazanej osobie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

4473. Ania z Dolnego Śląska

Emerytka niepełnosprawna - trochę utykam - 77 lat, bardzo samotna i bez mieszkania. Mimo doznań życiowych wiem, że są dobrzy ludzie o dobrym sercu. Chciałabym drugiemu człowiekowi ofiarować szczerą przyjaźń.

4474. Czytelniczka z Kruszwicy

Jestem 59-letnią wdową, ceniącą wartości chrześcijańskie, osobą wierzącą i praktykującą. Bardzo dokucza mi samotność, lecz wypełniłam pustkę wokół mnie czytaniem książek, dobrymi filmami, aktywnym spędzaniem wolnego czasu, kontaktem z przyrodą, ciekawymi wycieczkami; interesuję się psychologią. Pracuję też w stowarzyszeniu niepełnosprawnych jako wolontariuszka. Pragnę poznać tą drogą wartościowych ludzi, może przyjaciół albo kogoś na dobre i na złe.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

4475. Zbyszek

W czerwcu tego roku minęło 7 lat, jak z pomocą Pana Boga udało mi się wyrwać ze szponów szatana i zostałem wyzwolony z alkoholizmu. Przez okres 25 lat przechodziłem piekło na ziemi. Od kilku lat sam pomagam osobom uzależnionym, ale uważam, że to jeszcze za mało. Za pośrednictwem „Niedzieli” oczekuję na listy od ludzi, którzy szukają pomocy. Moja pomoc nie jest profesjonalna, nic nie kosztuje, ale wiem, jak można z tego cierpienia i piekła się wydostać. Pomogę każdemu alkoholikowi, który poprosi o pomoc.

4476. Małgorzata

Panna, lat 29, wykształcenie wyższe, miła, kierująca się w życiu wartościami chrześcijańskimi i ceniąca wysoki poziom kultury osobistej. Szukam przyjaciół. Jestem osobą o pięknych oczach, niewidzącą, lecz doskonale samodzielnie funkcjonującą. Rozumiem różne ludzkie doświadczenia - chętnie zaprzyjaźnię się z takimi osobami. Nie wykluczam, że chciałabym się zakochać z wzajemnością.

2009-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przejście na samozatrudnienie w praktyce. Jak sprawnie i bezbłędnie założyć firmę?

2026-08-20 09:46

[ TEMATY ]

Artykuł sponsorowany

Envato/Materiał sponsora

Decyzja o rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej sprowadza się do złożenia jednego wniosku internetowego. Dokument ten jednocześnie zgłasza firmę do urzędu skarbowego oraz ZUS-u. Cały proces zajmie Ci kilkanaście minut, jeśli wcześniej przygotujesz dane osobowe i wybierzesz formę opodatkowania. Dobre przygotowanie eliminuje konieczność składania późniejszych korekt i zapobiega opóźnieniom.

Głównym etapem formalnym jest wypełnienie wniosku o wpis do CEIDG na portalu rządowym. Do zalogowania się potrzebujesz profilu zaufanego lub bankowości elektronicznej, co eliminuje potrzebę wizyty w urzędzie gminy. W formularzu wpisujesz podstawowe dane, wskazujesz datę rozpoczęcia działalności oraz podajesz adres do doręczeń. Jeśli masz wątpliwości przy wypełnianiu rubryk, zapoznaj się z poradnikiem wyjaśniającym, jak założyć działalność gospodarczą krok po kroku. Po podpisaniu wniosku profil zaufany przekazuje go do rejestru w ciągu jednego dnia roboczego.
CZYTAJ DALEJ

Ksiądz pomógł ponad tysiącu osobom znaleźć współmałżonka za pośrednictwem... komunikatora WhatsApp!

2026-08-20 07:35

[ TEMATY ]

WhatsApp

Adobe Stock

Hiszpański ksiądz Fernando Cuevas, kapłan Opus Dei, w ciągu 15 lat pomógł 1280 osobom samotnym znaleźć partnera życiowego i zawrzeć sakrament małżeństwa. W swojej działalności duszpasterskiej korzysta z komunikatora WhatsApp oraz prostego kwestionariusza. „Wiele osób tęskni za prawdziwą i wieczną miłością w Chrystusie” – powiedział agencji ACI Prensa ponad 70-letni kapłan pochodzący z Ibizy.

Ks. Cuevas, który jest kapelanem dwóch szkół w pobliżu Walencji i dwóch klubów młodzieżowych, otrzymuje dziesiątki wiadomości od samotnych katolików. Jak mówi, w zwykły dzień jest ich około 60. Aby pomóc w znalezieniu odpowiedniej osoby, pyta m.in. o wiek, zaangażowanie w życie Kościoła i miejsce zamieszkania.
CZYTAJ DALEJ

Parafia wprowadziła płatność za parking w formie... modlitwy

2026-08-20 20:56

[ TEMATY ]

parking

Adobe Stock

Parafia w podpoznańskim Skórzewie wprowadziła niecodzienne opłaty za postój na parkingu. Za jedną godzinę postoju kierowcy „zapłacą” odmawiając modlitwę „Ojcze nasz”.

Posługę duszpasterską w parafii pw. św. Marcina i Wincentego oraz w parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w Skórzewie pełnią ojcowie paulini, którzy przejęli sąsiadujące ze sobą parafie położone w archidiecezji poznańskiej po nawiedzeniu Obrazu Jasnogórskiego w latach 2019-2022.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję