Tak jak najpiękniejsza baśń, ta historia żyje w nas, w środku nocy cicho tak, miłość puka w serca nam.
Narodziny Miłości stały się tematem musicalu pt. Noc Bożego Narodzenia. Spektakl we współczesnym stylu przypominał wydarzenia w Betlejem sprzed 2 tysięcy lat. Głos Anioła, pasterze i królowie składający
hołd Dzieciątku, uboga stajenka - wzbudzają na nowo potrzebę uświadomienia sobie, że "Miłość z małych rodzi się rzeczy", że co dzień przychodzi, że trzeba tylko otworzyć na nią swoje oczy.
Przedstawienie Noc Bożego Narodzenia w reżyserii Jarosława Falby i Agnieszki Lange przy współpracy dziekana, ks. Henryka Szymańskiego i ks. Mieczysława Fela odbyło się w dniach 20 grudnia 2002 r.
i 5 stycznia br. w dolnym kościele pw. Świętej Trójcy w Wólce Lubelskiej. W musicalu wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 48 im. J. Piłsudskiego w Lublinie. Na tle ich spontanicznej i wiarygodnej
gry, bogatej scenerii i muzyki pięknie rozbrzmiało przesłanie ubogiego pastuszka:
Przecież On zawsze z nami zostanie, miłością swoją każdego ogarnie, a tę Noc wszyscy świętować będą, jako przedziwną, pokoju pełną.
Donald Turbitt na spotkaniu z Mężczyznami Świętego Józefa we Wrocławiu
30 listopada we Wrocławiu rozpoczęła się tygodniowa polska trasa Donalda Turbitta – amerykańskiego strażaka, ewangelizatora, założyciela międzynarodowego ruchu Mężczyźni Świętego Józefa.
Pierwszym miejscem jego pobytu była parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego na Gądowie, gdzie wygłosił konferencję zatytułowaną „Czas nadziei – siła, która podnosi mężczyzn”. Donald Turbitt mówił do wrocławskich Mężczyzn Świętego Józefa o nadziei, która zawsze jest w Panu, ale nie jest emocją czy optymizmem, lecz duchową siłą. A zaczyna się tam, gdzie mężczyzna pozwala Bogu dotknąć swojej słabości.
Chrześcijanie – katolicy łacińscy i wschodni oraz prawosławni – wspominają 4 (prawosławni, według kalendarza juliańskiego – 17) grudnia św. Barbarę, dziewicę i męczennicę. Mimo że należy ona do najpopularniejszych i najbardziej czczonych świętych, niewiele wiemy o jej życiu, a nawet nie mamy historycznych dowodów na to, że w ogóle istniała. Jej życiorysy opierają się bowiem głównie na legendach narosłych w ciągu wieków.
Jeden z przekazów mówi, że była ona córką bogatego kupca Dioskura, żyła w Nikomedii nad Morzem Marmara (dzisiejszy Izmit w płn.-zach. Turcji) i miała ponieść śmierć męczeńską w 306 r. za to, że mimo gróźb i ostrzeżeń nie chciała się wyrzec wiary w Trójcę Świętą. Dlatego często jest przedstawiana na ilustracjach na tle symbolicznej wieży więziennej o trzech oknach.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.